OLEJOMALBY 
KRESBY  
  
DOPORUČUJEME
Olejomalba Petr Hořák
  
Olejomalba Petr Hořák - Z cest
 

Biography - obrazy olejomalby - Petr Hořák

linka
     
Biography - obrazy olejomalby - Petr Hořák

Biography - obrazy olejomalby - Petr Hořák
 

Umělec Petr Hořák se narodil 21.6.1975 v Nymburce.

Výtvarný talent začal rozvíjet až později jako samouk v období studia na gymnáziu. Zpočátku jeho tvorbu ovlivnil surrealismus a abstraktní malba. Miluje francouzského malíře Pierra Bonnarda a jeho způsob používání barev. Z českých malířů mu je nejblíže Jiří Sopko, ke kterému se hlásil do ateliéru na Akademii výtvarných umění v Praze. Bohužel nebyl přijat. V čase příprav na školu absolvoval několik semestrů figurální kresby na VŠUP u profesora Borise Jirků, kde získal řemeslnou zručnost a jistotu v kresbě.

Inspiraci hledal na svých cestách po Indii, Malajsii, Maroku a Tanzánii, kde se zajímal o přírodu a především o domorodé obyvatele jako např. o Masaje a byl ohromen srdečností lidí těchto zemí.

 

Od roku 2010 se malování věnoval jen okrajově a tvořil především ve své profesi výrobce skleněných vitrín, věnoval se také rodině, obchodu a duchovnímu poznání, které jej obohatilo, přivedlo na různá rozcestí.

 

Na cestě ke světlu ho uzemnilo opětovné osobní setkání dne 15.11.2015 v galerii Nová Síň v Praze s malířem Borisem Jirků na výstavě LIDI LIDI. Byl to zásadní impuls k tomu, aby přehodnotil svůj hektický způsob života v oblasti obchodu a odvážně přešel k tvorbě na volné noze a vžil se s určitým nadhledem do role malíře.

 

Motto: Světlo! Život je hra. Světlo!

 
Copyright © 2016 Petr Hořák všechna práva vyhrazena. MAPA WEBU. WEBMASTER: ZMORWARE PRODUCTION( AS )